Ozonoterapia w domu pacjenta
Przełom w popularyzacji ozonoterapii nastąpił ponad 20 lat temu, gdy wynaleziono medyczne ozonatory wykorzystujące technoogię zimnej plazmy do produkcji ozonu leczniczego.. Urządzenia te są lekkie, kompaktowe i łatwe w przenoszeniu. Ta opatentowana technologia umożliwia aplikację ozonu zewnętrznie na skórę i błonę śluzową. Zabiegi w domach pacjentów stały się codziennością i są bardzo łatwe w stosowaniu przy leczeniu odleżyn, trudno gojących sie ran, paradontozy i wielu chorob skóry.
Już na początku XX wieku terapia ozonem była szeroko stosowana w przypadku wielu chorób. Amerykanie używali go z powodzeniem w leczeniu gruźlicy. Wraz z pojawieniem się antybiotyków użycie ozonu stopniowo malało. Jeszcze kilkanaście lat temu terapia ozonowa była wykorzystywana w ograniczonym zakresie, głównie w zabiegach estetycznych i przeciwstarzeniowych. Dziś, wraz z coraz częstszym występowaniem antybiotykoodporności u ludzi i zwierząt, ozonoterapia powraca jako metoda niezwykle skuteczna. Należy pamiętać, że ozon działa także antywirusowo, czego nie potrafią antybiotyki.
Sukcesy w leczeniu wielu chorób, łatwość użycia, niskie koszty i brak skutków ubocznych powodują, że leczenie ozonem jest optymalnym rozwiązaniem.