Katalog produktów

OZONE DTA

 Już na początku XX wieku terapia ozonem była szeroko stosowana w przypadku wielu chorób. Amerykanie używali go z powodzeniem w leczeniu gruźlicy. Wraz z pojawieniem się antybiotyków użycie ozonu stopniowo malało. Jeszcze kilkanaście lat temu terapia ozonowa była wykorzystywana w ograniczonym zakresie, głównie w zabiegach estetycznych i przeciwstarzeniowych. Dziś, wraz z coraz częstszym występowaniem antybiotykoodporności u ludzi i zwierząt, ozonoterapia powraca jako metoda niezwykle skuteczna. Należy pamiętać, że ozon działa także antywirusowo, czego nie potrafią antybiotyki.
Sukcesy w leczeniu wielu chorób, łatwość użycia, niskie koszty i brak skutków ubocznych powodują, że leczenie ozonem jest optymalnym rozwiązaniem.

Przypadki ran nie poddających się leczeniu standardowymi metodami. Ponieważ F zasłania zdjęcia po aplikacji Ozone DTA, proszę kliknąć w poniższy link

https://www.redee.pl/pl/8/?fbclid=IwAR06OdO-XIMzHdPc1xtA_oDapGQ1huUtBbQNNVNxY-zhk_6aEJ6hED9o-M8

 

 

}

OZONE DTA

Zainteresowany zakupem? Skontaktuj się z nami pod numerem telefonu
632887276

Do gabinetów stomatologicznych ozon wkroczył w związku z pojawieniem się wspomnianych wyżej urządzeń, które umożliwiły leczenie zębów bez użycia wiertła. Ma to kolosalne znaczenie zwłaszcza w leczeniu dzieci. Ozonowanie wnętrza ubytku i kanału korzeniowego lub łoża implantu minimalizuje występowanie powikłań.Ozon penetruje tkankę na głębokość 5 do 15 mm w zależności od jej gęstości. Ostatnie badania wskazują, że tylko 2 % osób w Polsce ma zadawalający stan dziąseł. Już jednokrotna aplikacja okolicy kieszonek dziąsłowych redukuje o 99% populację odpowiedzialnej za występowanie paradontozy Porphyromonas Gingivalis,4 najgroźniejszej bakterii spośród kilkuset rodzajów bytujących w jamie ustnej. Badania profesora Potempy dowiodły, że ta bakteria ma wpływ na rozwój choroby Alzhaimera i wielu innych chorób systemowych, w tym układu krążenia i stawów. Porphyromonas Gingivalis ,,oszukuje” układ immunologiczny, który zamiast bakterii niszczy kości szczęki i żuchwy doprowadzając do utraty zębów – nawet gdy są one w bardzo dobrym stanie i higiena jamy ustnej jest na wysokim poziomie. Jak dotąd nie wynaleziono skutecznego leku na paradontozę, jednakże w większości ozon niweluje ten problem. Liczba gabinetów stomatologicznych w Polsce stosujących ozonoterapię ciągle rośnie. Obecnie jest ich blisko 2000. 

Szerokie spektrum działania ozonu sprawiło, że w wielu krajach medyczne ozonatory są używane nie tylko w gabinetach lekarskich, ale także w prywatnych domach - wszak koszt profesjonalnego generatora medycznego stosowanego w stomatologii, dermatologii, czy kosmetyce jest porównywalny do ceny popularnego robota kuchennego.

Urządzenia do wytwarzania ozonu.  

Należy pamiętać, że w niższych dawkach ozon działa profilaktycznie i leczniczo - niszczy mikroorganizmy chorobotwórcze, nie uszkadzając przy tym zdrowych tkanek. Z kolei w wysokich stężeniach działa trująco i niszczy każdą formę życia, dlatego jest używany do dezynfekcji. Jest 120-krotnie bardziej skuteczny niż chlor. 

Wszystkie urządzenia produkujące ozon, niezależnie od przeznaczenia, nazywane są generatorami ozonu lub ozonatorami. Stwarza to pewien problem, gdyż łatwo przez to pomylić medyczne generatory ozonu z technicznymi. Informacje o ich docelowym przeznaczeniu są zawarte w certyfikatach i instrukcjach producenta, nie zawsze natomiast są jasno określone w ofertach sprzedażowych. Tylko wybrane i certyfikowane medyczne generatory ozonu potrafią wytwarzać ozon w dawkach bezpiecznych dla terapii – w odróżnieniu od ozonatorów technicznych.

Ozonatory techniczne używane są między innymi do odkażania wody, odgrzybiania klimatyzacji, czy dezynfekcji zamkniętych przestrzeni. Podczas pracy takiego urządzenia w pomieszczeniu nie mogą przebywać ludzie, zwierzęta i rośliny z uwagi na niebezpieczne stężenie ozonu produkowanego w takich urządzeniach.

Przeciwskazaniami do stosowania ozonoterapii są choroby tarczycy, zaburzenia krzepnięcia krwi, skłonności do drgawek, ostre zatrucia, padaczka, zespół niewydolności serca, naczyń, wątroby lub nerek, rozrusznik serca, a także menstruacja u kobiet.

Niniejsza publikacja nie jest poradą medyczną. Medyczny generator ozonu stosuj zgodnie z instrukcją obsługi. Zwróć uwagę na przeciwwskazania. W przypadku występowania stanów chorobowych lub wątpliwości, niezwłocznie skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

Bibliografia:

1NATIONAL LIBRARY OF MEDICINE PABMED https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov   Baza PubMed/MEDLINE to bibliograficzna baza danych z dziedziny medycyny i nauk pokrewnych, uważana za najważniejsze narzędzie medycznej informacji naukowej.

2OPOKA.org.pl ODKRYĆ OZON I OZONOTERAPIĘ Rozmowa z przewodniczącym Towarzystwa Naukowego Terapii Tlenowo-Ozonowej (SIOOT) prof. Mariano Franzinim

3OZONOTERAPIA W MEDYCYNIE I STOMATOLOGII                                                                                                           Dr n. med. Lidia Pijankowska-Beksa  

4Facebook: Polskie Towarzystwa Ozonoterapii: System do kompleksowej ozonoterapii stomatologicznej – film edukacyjny w którym m.in. udokumentowano testami PET redukcję bakterii odpowiedzialnej za paradontozę Porphyromonas gingivalis o 99% po jednokrotnej aplikacji ozonu do kieszonek dziąsłowych:
 

5INFODENT24.pl Alzheimer jako periodontogenne zapalenie mózgu          

6INFODENT24.pl Ratunek dla martwego zęba.                                            

 7INFODENT24.pl Ozon zamknięty w procedurę stomatologiczną 

8NAUKA W POLSCE: OZON SKUTECZNY W DEZYNFEKCJI KORONAWIRUSÓW „Niskie stężenie ozonu jest wystarczające do skutecznej neutralizacji koronawirusów, a jednocześnie nie jest szkodliwe dla ludzi, co potwierdziły badania japońskich specjalistów” 

 

OZONE DTA

Zainteresowany zakupem? Skontaktuj się z nami pod numerem telefonu
632887276