Separatory amalgamatu 

Oferujemy separatory amalgamatu w wersji mobilnej i stacjonarnej w systemie SELEKTYWNEJ SEPARACJI AMALGAMATU.

Separatory amalgamatu, niezależnie od typu i budowy, zatrzymują oprócz amalgamatu inne zanieczyszczenia znajdujące się w systemie wodnym unitu. SELEKTYWNY SYSTEM SEPARACJI AMALGAMATU jest opracowaną przez nas metodą niwelująca ten najbardziej kłopotliwy problem związany z użytkowaniem separatorów amalgamatu, który drastycznie wpływa na zwiekszenie kosztów eksploatacji. Źródłem zanieczyszczeń są na przykład zabiegi piaskowania, resztki materiałów podkładowych i wypełnień, zębina oraz niska jakość wody wodociągowej. Obserwacje wskazują, że praktycznie każdy materiał cięższy od wody jest zatrzymywany w separatorach amalgamatu.  Często amalgamat, to tylko kilka procent objętości wypełnionego zbiornika. Z tego powodu na przykład Firma Durr zaleca montowanie specjalnych zaworów spłukujących dla "oszczędzania" filtrów separatorów amalgamatu.

Ssak mobilny "Medica" jest urządzeniem dwufunkcyjnym przyłączanym przy pomocy szybkozłączki do dowolnie wybranego unitu w gabinecie rozszerzając spektrum wykonywanych zabiegów wymagających skutecznego i intensywnego odsysania, jak np. piaskowanie. Idealny dla unitów wyposażonych tylko w ślinociąg lub w przypadku awarii istniejacej instalacji podciśnieniowej. Uruchamianą w dowolnej chwili funkcją jest separacja amalgamatu na poziomie 99,6% co pozwala na wykorzystanie separatora amalgamatu tylko wtedy, gdy wykonywany jest zabieg zakładania lub usuwania wypełnień amalgamatowych. Separator amalgamatu zatrzymuje tylko amalgamat, co ma decydujący wpływ na bardzo długi i efektywny czas pracy.

Główne cechy systemu selektywnej separacji w wersji mobilnej

  • Separacja amalgamatu na poziomie 99,6%.
  • Certyfikat CE sprzętu medycznego.
  • Waga 6 kg. Wymiary 20x20x75 cm.
  • Wydajny system ssący (patent).
  • Łatwy w przemieszczaniu między fotelami.
  • Cena 6 300 zł,

Szczegóły produktu

Działający w systemie selektywnej separacji amalgamatu MD Separator jest aktywny tylko wtedy kiedy usuwamy lub zakładamy wypełnienie amalgamatowe. 

  • może być instalowany w każdym typie unitu, także w unitach wyposażonych tylko w ślinociąg,
  • niezwykle kompaktowy i łatwy w montażu,
  • separator zatrzymuje tylko amalgamat, co ma decydujący wpływ na niskie koszty eksploatacji i długi oraz efektywny czas pracy.
  • Cena 2990 zł,

Szczegóły produktu

Separatory amalgamatu

Zainteresowany zakupem? Skontaktuj się z nami pod numerem telefonu
509 663 554 lub63 288 72 76