Medyczne generatory ozonu 

Leczenie ozonem

Lecznicze właściwości ozonu zostały odkryte XIX wieku jeszcze zanim znalazł on zastosowanie w procesach technologicznych. W bazie PUB MED ozon jako lek ma najwięcej publikacji spośród wszystkich leków, ponad 4000. Wskazania do zastosowania ozonu w praktyce stomatologicznej są następujące: leczenie chorób dziąseł i przyzębia, terapia aft, liszaja płaskiego, opryszczek, uszkodzeń tkanek miękkich, profilaktyka i leczenie próchnicy zębów mlecznych i stałych, leczenie nadwrażliwości zębiny, leczenie halitozy, leczenie zaburzeń stawu skroniowo-żuchwowego, dezynfekcji kanałów korzeniowych, dezynfekcji pola operacyjnego np. przy ekstrakcji, przed wprowadzeniem implantów oraz wspomagająco w gojeniu się ran, wybielaniu zębów, dezynfekcji filarów i uzupełnień protetycznych1. Już jednokrotna aplikacja ozonu do kieszonek dziąsłowych redukuje o 99% populację odpowiedzialnej za występowanie paradontozy Porphyromonas Gingivalis.2

Terapia ozonem okazuje się również cenną metodą leczenia u dzieci. Leczenie ubytków zębów mlecznych poprzez oszczędne opracowanie i aplikację ozonu oraz wypełnienie materiałem szkło-jonomerowym znacznie ułatwia pracę lekarza. Zabiegi są krótkie, bezbolesne i nie wywołują przykrych doznań.1 Po aplikacji ozonu zapalenie miazgi w zębach mlecznych z reguły się cofa.

Przy pomocy medycznych generatorów ozonu leczy się nieinwazyjnie, szybko i tanio, bezboleśnie, bez niepożądanych efektów ubocznych. Ozon ma radykalne działanie antyseptyczne. Zabija nawet najbardziej oporne bakterie, wirusy i grzyby. Niweluje i odkaża sączące rany, wspomaga zrost kostny, przynosi ulgę w neuralgiach.

Praktyczne wprowadzenie ozonu do lecznictwa stomatologicznego nastąpiło po badaniach przeprowadzonych w 2000 roku przez prof. Lyncha i wsp, potwierdzających 99 % skuteczność niszczenia mikroorganizmów w ubytkach próchnicowych w czasie 10 sekund i 99,9 % w czasie 20 sekund oraz doświadczeniach potwierdzających, że aktywne ubytki próchnicowe zawierają do 90 % kwasotwórczych mikroorganizmów.

1. Wyczerpujący artykuł "Ozonoterapia w medycynie i stomatologii" autorstwa Dr n. med. Lidii Pijankowskiej-Beksa  - https://www.redee.pl/pl/14/informacje/4/10/

2. Film Polskiego Towarzystwa Ozonoterapii w którym m.in. udokumentowano testami PET redukcję Porphyromonas gingivalis o 99% po jednokrotnej aplikacji ozonu do kieszonek dziąsłowych:
https://www.facebook.com/watch/?v=334987010307355

3. ,,Nauka w Polsce" Ozon skuteczny w dezynfekcji koronawirusów - potwierdziły badania" Artykuł z 28 sierpnia 2020 roku. https://naukawpolsce.pl/aktualnosci/news,83624,ozon-skuteczny-w-dezynfekcji-koronawirusow-potwierdzily-badania.html

 

 

Generator ozonu Ozone DTA jest urządzeniem przy pomocy, którego leczy się nieinwazyjnie, szybko, bezboleśnie oraz bez niepożądanych efektów ubocznych. Ze względu na silne działanie antyseptyczne generator ozonu OzoneDTA zabija nawet najbardziej oporne bakterie, wirusy i grzyby, co niweluje i odkaża sączące rany, wspomaga zrost kostny, przynosi ulgę w neuralgiach. Jest niezastąpiony przy leczeniu odleżyn. Ze względu na dużą "ozonochłonność" tkanki, pozostaje one wolna od procesów patologicznych jeszcze długo po zakończeniu terapii. Urządzenie emituje ozon o stężeniu  od 10 do 100 μg/ml (w polu zabiegowym), co umożliwia wykonywanie wszelkiego rodzaju terapii. 

Szczegóły produktu

Medyczny Generator Ozonu J500/J500 plus to pierwszy na rynku generator ozonu z funkcją dezynfekcji niskotemperaturowej. Głównym zadaniem tego urządzenia jest wytwarzanie ozonu i jego aplikowanie w polu zabiegowym. Ze względu na swoje unikalne działanie emituje ozon o stężeniu 50 μg/ml (w polu zabiegowym), co jest wymagane w terapii. Drugim zastosowaniem jest dezynfekcja sprzętów i narzędzi w kasecie lub w workach foliowych  z funkcją podciśnienia.

Szczegóły produktu

Medyczne generatory ozonu

Zainteresowany zakupem? Skontaktuj się z nami pod numerem telefonu
509 663 554 lub63 288 72 76