Katalog produktów

Home Ozone Therapy - ozon w domu

Medyczny ozon w domu. Szerokie spektrum działania ozonu sprawiło, że w wielu krajach medyczne ozonatory są używane nie tylko w gabinetach lekarskich, ale także w prywatnych domach, 

}

Home Ozone Therapy - ozon w domu

Zainteresowany zakupem? Skontaktuj się z nami pod numerem telefonu
632887276

Ozon – lek, który dała nam natura

Ozon jest obecny zarówno w atmosferze jak i w naszym organizmie, gdzie jest wytwarzany przez niektóre komórki odpornościowe. Wydziela się także podczas silnych wyładowań elektrycznych. Po burzy z piorunami wyczuwamy jego charakterystyczny zapach.

Właściwości ozonu. 

Cząsteczka ozonu O3, jest trójatomowa. Ten trzeci atom tlenu bardzo łatwo się odłącza i jako pojedynczy (singletowy) wykazuje silne właściwości utleniające. W zależności od stężenia działa profilaktycznie i leczniczo niszcząc mikroorganizmy chorobotwórcze (bakterie, wirusy, grzyby) nie uszkadzając przy tym zdrowych tkanek. Ale w wysokich stężeniach niszczy każdą formę życia, dlatego jest używany do dezynfekcji. Jest 120 razy bardziej skuteczny niż chlor działając przy tym 3000 razy szybciej niż chlor.

W 2020 roku przeprowadzono eksperyment, o którym m.in. pisała ,,Nauka w Polsce” w artykule ,,Ozon skuteczny w dezynfekcji koronawirusów ” link Potwierdzono, że niskie stężenia ozonu 0,05 – 0,1 ppm* dezaktywują wirusy, będąc jednocześnie bezpieczne dla ludzi.  W szpitalu uniwersyteckim Fujita, gdzie przeprowadzono badania, wprowadzono ozon w poczekalniach i pomieszczeniach dla pacjentów.

Urządzenia do wytwarzania ozonu.

Wszelkie urządzenia produkujące ozon mają tą samą nazwę: generatory ozonu bądź ozonatory.

Stwarza to pewien problem, gdyż rozróżnić je można tylko na podstawie docelowej funkcji do jakiej zostały skonstruowane. Informacje o tym są zawarte w certyfikatach oryginalnych instrukcjach producenta.

W zależności od stężenia emitowanego gazu dzielimy generatory na trzy podstawowe grupy:

kosmetyczne – używane w kosmetyce i w zakładach fryzjerskich. Dawki ozonu są tu bardzo niskie działając profilaktycznie na skórę i włosy.

medyczne, które emitują precyzyjne dawki niszczące mikroorganizmy chorobotwórcze nie uszkadzając zdrowych tkanek. Jednocześnie moniturują stężenie ozonu w otaczającym powietrzu.

- techniczne - używane do odkażania wody i dezynfekcji ograniczonych przestrzeni w których nie mogą przebywać ludzie, zwierzęta i rośliny w czasie pracy urządzenia.

W medycynie ozon stosuje się najczęściej w chorobach infekcyjnych i wszędzie tam, gdzie występuje zakażenie. Ambulatoryjnie podaje się ozon z reguły metodą autohemoterapii.

Do gabinetów stomatologicznych ozon wkroczył 20 lat temu pod hasłem bezwiertłowego opracowywania ubytków. Ma to kolosalne znaczenie zwłaszcza w leczeniu dzieci. Ozonowanie wnętrza ubytku czy kanału korzeniowego lub łoża implantu minimalizuje występowanie powikłań. Ozon penetruje tkankę na głębokość 5 do 15 mm w zależności od jej gęstości.  Już jednokrotna aplikacja do kieszonek dziąsłowych redukuje o 99% populację odpowiedzialnej za występowanie paradontozyPorphyromonas Gingivalis, najgroźniejszej bakterii spośród kilkuset rodzajów bytujących w jamie ustnej. Badania polskiego naukowca profesora Potempy prowadzone w USA dowiodły, że bakteria ma wpływ na rozwój Alzhaimera i wielu innych chorób systemowych w tym układu krążenia i stawów. Porphyromonas Gingivalis ,,oszukuje” układ immunologiczny, który zamiast owej bakterii niszczy kości szczęki i żuchwy doprowadzając do utraty zębów nawet, gdy są one w bardzo dobrym stanie i higiena jamy ustnej jest na wysokim poziomie. Jak dotąd nie wynaleziono skutecznego leku na paradontozę.           

Medyczny ozon w zaciszu domowym. Szerokie spektrum działania ozonu sprawiło, że w wielu krajach medyczne ozonatory są używane nie tylko w gabinetach lekarskich, ale także w prywatnych domach, wszak koszty pojedynczego implantu zbliżone są do ceny profesjonalnego generatora medycznego stosowanego w stomatologii i dermatologii. W terapii domowej medyczne ozonatory służą do aplikacji zewnętrznych na skórę lub błonę śluzową (miejscowo lub w formie sauny) ozonują wodę, żywność, oliwę, dezaktywują wirusy w pomieszczeniach w których przebywają ludzie oraz dezynfekują dowolne przedmioty np.: telefon, pościel, ubrania, buty. Ozon jest niezwykle skuteczny w profilaktyce i leczeniu wielu chorób zarówno u ludzi, jak i u zwierząt jak np.: atopowe zapalenie skóry, opryszczka, afty, zapalenie dziąseł, odleżyny, liszaj, owrzodzenia, oparzenia i wiele innych. Ozon wzmacnia antybiotykoterapię poprzez niszczenie bakterii antybiotykoopornych lub w ogóle eliminuje potrzebę stosowania antybiotyków.               

Ozon w produktach prozdrowotnych

Jak już wspomniano ozon gazowy to niestabilny trójatomowy tlen. Bardzo szybko ulega rozkładowi. Najlepszą formą, gdzie ozon zachowuje swoje właściwości biologiczne i może być stosowany w leczeniu są jego związki z nienasyconymi kwasami tłuszczowymi. Związek taki określamy jako ozonek. Pod wpływem temperatury ciała ozonek rozpada się uwalniając aktywny tlen. Dzięki temu powstało wiele produktów zawierających ozonki o długim okresie działania biologicznego ozonu. Działanie tych preparatów nie sprowadza się tylko do właściwości bakteriobójczych ozonu, ale również dotleniających zmienioną chorobowo tkankę a to przyspiesza naturalne procesy gojenia. W ten sposób jesteśmy w stanie stosować preparaty ozonowe zewnętrznie wspomagając leczenie różnego rodzaju ran, odleżyn, oparzeń, owrzodzeń i skaleczeń. Oliwa ozonowa lub maść jest aktywna do 2 lat. Równie trwała jest pasta do zębów zawierająca ozon wspomagająca leczenie paradontozy.

Urządzeniami, które w domach prywatnych mają szerokie zastosowanie jest Ozone Dta oraz V 600 Mini

}

Home Ozone Therapy - ozon w domu

Zainteresowany zakupem? Skontaktuj się z nami pod numerem telefonu
632887276