KATALOG PRODUKTÓW

SEPARACJA SELEKTYWNA AMALGAMATU

Separacja Selektywna Amalgamatu

Selektywny System Separacji Amalgamatu

‹Przy wyborze separatora należy się także upewnić, czy mamy do czynienia z urządzeniem oryginalnym, czy z podróbką. Zwłaszcza separatory sedymentacyjne i filtracyjne ze względu na ich proste obudowy są łatwe do podrobienia. Wykorzystuje się tu rury PCV i pojemniki z AGD. Kopie certyfikatów i kolorowe naklejki nie gwarantują nam, że mamy do czynienia z oryginalnym urządzeniem. Konieczny jest wgląd i kopia umowy dystrybucyjnej z producentem, zwłaszcza, że takie dokumenty może sprawdzać SANEPID.

Po ponad roku obserwacji uzyskaliśmy informacje, że oferowany przez nas system generuje nawet dwudziestokrotnie mniejsze koszty eksploatacyjne, niż tradycyjne separatory osadnikowe i filtracyjne.‹

Separatory amalgamatu, niezależnie od typu i budowy, zatrzymują oprócz amalgamatu inne zanieczyszczenia znajdujące się w systemie wodnym unitu( dlatego niektóre markowe firmy zalecają montowanie specjalnych zaworów spłukujących, co ma głębokie uzasadnienie )

Źródłem zanieczyszczeń są miedzy innymi  zabiegi piaskowania, resztki materiałów podkładowych i wypełnień, skrawana zębina oraz niska jakość wody wodociągowej.

Praktycznie każdy materiał cięższy od wody jest zatrzymywany  w separatorach. Często amalgamat, to tylko kilka procent objętości wypełnionego zbiornika separatorów. Obserwacje wskazują, że  w gabinetach w których nie pojawił się pacjent z amalgamatem do usunięcia, pojemnik separatora potrafi się zapełnić w ciągu miesiąca. 

Dlatego MD Separator oraz Ssak Mobilny Medika jest aktywny tylko wtedy, gdy wykonywane są zabiegi usuwania, bądź zakładania wypełnień amalgamatowych, co ma decydujący wpływ na wielokrotną redukcje kosztów użytkowania.

 

 

POTRZEBUJESZ WIĘCEJ INFORMACJI?

Pola obowiązkowe

OZONOTERAPIA

zrozumiałem X
Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce cookie.